Home / Blog / Kepçe Kulak Saç Modelleri Bakmak Yerine Kesin Çözüme Ulaşın
kepce-kulak-ameliyatla-tedavi-edilir-mi

Kepçe Kulak Saç Modelleri Bakmak Yerine Kesin Çözüme Ulaşın

Çoğu insanın korkulu rüyası olan kepçe kulak, oldukça kolay bir operasyon ile düzeltilebilmektedir. Bunun farkına varamayan pek çok insan geçici çözümlere yönelmektedir. Kepçe kulak bantları, kepçe kulak yapıştırıcıları gibi geçici çözümler sadece kendinizi kandırmak olacaktır. İnsanlar üşenmeden kepçe kulak saç modelleri erkek ve kepçe kulak saç modelleri bayan diye internette araştırma yapmaktadırlar. Oysa yalnızca bir kaç saat ayırarak bu problemden sonsuza kadar kurtulmak mümkündür. Oldukça uygun olan kepçe kulak ameliyatı fiyatları isteyen herkes bu ameliyatı kolaylıkla yaptırabiliyor.


Kepçe kulak ameliyatı özellikle okul çağı öncesi çocuklara mutlaka yaptırılmalıdır. Okula başlayan çocukta ciddi psikolojik sorunlar oluşmaması için kepçe kulak ameliyatını erkenden yaptırmak önemlidir. Kepçe kulak ameliyatı yani otoplasti yapılacak operasyon ile en kısa sürede iyileşmektedir. Ameliyat süresi ortalama 1,5 saat olmakla beraber hasta aynı gün evine gidebilmektedir.

 
Kepçe kulak ameliyatında uygulanacak yöntem, eğer hasta küçük yaşta ise genel anestezi, hasta erişkin ise lokal anestezi şeklindedir. Kepçe kulak ameliyatı genelde kulağın arkasından yapıldığından iz sorunuyla karşılaşılmaz. Doğru bir yöntem ile uzman hekim bunu iz bırakmadan yapacaktır. Ameliyatta kulak arkasından bir kesi ile girilir ve kıkırdak yeniden şekillendirilerek kıvrımlar oluşturulur. Geriye doğru çekilen kulak ile işlem bitirilir. Kepçe kulak ameliyatı sonrası kulaklara bandaj konulur. Bu bandajlar kulakta 3 gün durur. Doktor bu bandajları çıkarır, hastayı kontrol eder. Bandajlar çıktıktan sonra banyo yapılabilir. İlk 3 ay boyunca kulağın darbe almamasına dikkat edilmelidir. 3 aydan sonra kulak yapısı oturacağından o saatten sonra herhangi bir tehlike söz konusu değildir.

 
Kepçe Kulak İple Tedavi Edilebilir Mi?
Duruma göre kepçe kulak iple tedavisi de uygulanmaktadır. Önce kulak arkası uyuşturulmakta sonra deri altından ip geçirilerek kulak arkaya doğru sabitlenmektedir. Bu yöntem, düzgün yapıldığı takdirde kıkırdak şekillendirilmesiyle birlikte oldukça olumlu sonuçlar vermektedir. Hastanın kepçe kulak iple tedavisinin uygun olup olmadığını doktor muayeneden sonra karar verecektir.

 
Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları
Kepçe kulak ameliyatı fiyatları günümüzde oldukça uygundur. Kepçe kulak ameliyatı ssk (SGK) kapsamına girmediğinden bu ameliyatı uygun sağlık merkezlerinde yaptırmak mantıklıdır. Özel hastane ve merkezlerin uyguladığı kampanya ve indirimler ile bu ameliyatı oldukça hesaplı bir şekilde yaptırmanız mümkündür. Özel Meltem Hastanesi yaptığı kampanya ve indirimler ile kepçe kulak ameliyatını oldukça uyguna yapmaktadır. Etik olarak internet üzerinden fiyat belirtmek yanlış olacağından, kepçe kulak ameliyatı fiyatlarını ana sayfadaki numaraları arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca sağ taraftaki formu doldurarak aklınıza takılan herhangi bir soruyu sorabilir, anında cevap alabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

kepce-kulak-ameliyatini-kim-yapar

Kepçe Kulak Operasyonları İle Derdiniz Bitiyor

İnsanları estetik manada oldukça kötü yönden etkileyen kepçe kulak sorunu, ufak bir cerrahi operasyon ile …